13 Ağustos 2015 Perşembe

Etude House Wonder Pore Freshner 10 in 1

Uzuuun bir aranın ardından herkese yeniden merhaba!
Benim için çok zor yorucu bir sene geride kaldı. Bazı sebeplerden dolayı çok uzun zamandır yazı yazamadım fakat tüm sene denemeye ve sizler için fotoğraflamaya devam ettim. Artık burdayım ve artık paylaşma zamanı... Uslu ve düzenli bi çocuk olucam ve yapabildiğim kadar sık paylaşım yapıcam. Söz :)))
Bu toniği taaa geçen sene bu zamanlar almıştım internet üzerinden. Kore'den sipariş ettiğim için gümrüğe takılma ihtimali vardı. Dua edişlerimi ve heyecanlı bekleyişlerimi düşünüyorumda.. Heleki ptt kargoya kapıyı açmaya koşarken merdivenlerde uçmamı.. Lafı uzattım yinee :D Kargom ulaşınca çok mutlu olmuştum alışverişimin detaylarını okumak isterseniz buraya tıklayabilirsinizzz :)
Etude House Güney Kore'nin bilindik markalarından. Süslü ambalajlarıyla hep ilgimi çekerdi benim. Youtube'da Asyalı bloggerlerin cilt bakım rutinlerinde o kadar sık gördüm kii, vaatleriyle zaten beni benden almıştı..Tam ben Etude House ürünlerine ağız sulandırırken marka Türk pazarına gireceğini açıkladı tanıtım çalışmaları yaptı ben de şu yazımda duyurmuştum. Ancak bir anda sosyal medyadaki aktiflikleri kesildi kendilerinden haber alamadık neden böyle oldu bende bilmiyorum inanın.
Ben de bu şirin ambalaja daha dayanamayıp sipariş verdim ve kavuştum.
Yazmayı o kadar özlemişim ki bir türlü asıl konuya gelemedim.
10 tane vaadi var bu toniğin.
-Cildin ideal pH'ını dengelemek
-Cilt tonunu düzeltmek
-Gözeneklerin elastikliğini korumak
-Ciltteki ölü hücreleri temizlemek
-Gözenekli alanları temizlemek ve serinlik vermek
-Gözenekleri derinlemesine temizlemek
-Gözenek görünümünü küçültmek
-Sebumu kontrol etmek
-Cildin içini ve dışını nemlendirmek
-Cam gibi pürüzsüz bitişe sahip olmak
Gelelim benim yorumlarımaaa:
Aldığım andan itibaren günde iki kez düzenli kullandım.250 ml bana yaklaşık 6 ay gitti.
Ben karma ciltliyim ve çok fazla siyah noktam ve açık gözeneğim var.
Artıları:
Düzenli kullanımda gözeneklerimi küçülttü siyah noktalarımı hafifletti ancak benzer tonikleri düzenli kullandığımda da bu sonucu elde ediyorum. 

Eksileri:
Kokusu çok keskin ve alkol kokuyor.
Koku hassasiyetin yok ama bu kadar alkol içeren bir tonik kullanmak hoşuma gitmedi.
Sanırım alkolün yan etkisi cildimde yağlı olmayan kısımları kuruttu daha doğrusu gerginleştirdi. Belirgin bir kurutma olmasa da beni rahatsız etti.
Vaatlerindeki gibi mucizeler yaratmıyor. Derinlemesine temizlediğini, nemlendirdiğini düşünmüyorum. 
Cildimi germekle de kalmayıp pütürlü hissettiriyor buna rağmen siyah noktalarım için bitinceye kadar kullandım. Daha sonra Missha'nın gözenek temizleyici toniğini kullandım baktım ki aynı işi cildimi yormadan yapıyor gözümde iyice düştü bu ayılıp bayılarak aldığım tonik :D (Yazısını önümüzdeki hafta yayınlamayı düşünüyorum )
Ulaşılması zor. İnternette satan Türkçe sayfalar gördüm ama fiyatını 3'e katlamışlardı kesinlikle değmez. 

Şişenin yan kısmında bir ölçek var ürün azaldıkça siyah noktanın kaybolduğunu gösteren :D Çok şeker değil mii?
İlk kullandığım zamanlar siyah noktalarım hafifledikçe buna bakıp mutlu olurdum. Bir tonikten mucize beklememek gerek zaten. Ben toniği temizleyiciden sonra bi cildimi toplasın, dengelesin diye kullanırım. İçerdiği yoğun alkolle bu tonik isteğimi başaramadı. Belki çok yağlı ciltleri ancak paklar yine de zararlı bi içerik ve tavsiye etmiyorumm.:)
İçinizde deneyen ya da görüp özenmiş olan var mıydıı? Yorumlarınızı bekliyorum benim için çok önemli fikirleriniz :)
Bloğum için instagram hesabı açtım yeni. Beni desteklemek için bloğumu takibe almayı ve instagramdan takip etmeyi unutmayın. Sevgiler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder