4 Ocak 2016 Pazartesi

Missha Deniz Yosunu Özlü Besleyici ve Canlandırıcı Yaprak Maske

Yepyeni bir yılın ilk yazısıyla karşınızdayım. Yeni yıl yeni umutlar, yeni hedefler demek çoğumuz için. İnşallah hepimiz hedeflerimize ulaşırız bu yıl :) 
Her ne kadar bloguma çok daha fazla zaman ayırmayı istesem de okulumun ve sınavlarımın yoğunluğu (tıp okuyorum) nedeniyle istediğim kadar aktif olamıyorum. Umarım bu yıl bol bol yazı paylaşabilirim çünkü yazmak beni mutlu ediyor.
Suan sözlü için çalışmaya ara verip bir yazı paylaşmak istedim.
Dün denediğim bu yaprak maskeyi anlatayım diyorum :) Hadi başlayalım :D
Güney Kore markası olan Missha'nın yosun özlü bu maskesini alalı uzun zaman oldu ancak dün deneyebildim. 

Arkasında şöyle yazıyor:
Doğal deniz yosunu içeriğiyle zenginleştirilmiş saf pamuk maske, cildinizi besleyip nemlendirirken ciltteki kir oluşumunu kontrol etmeye yardımcı olur ve daha berrak bir görünüme kavuşmanızı sağlar. 

Yosunun cilde faydası olduğunu, hatta yosun tozundan evde çeşitli maskeler yapıldığını biliyordum   bu yüzden birazcık beklentim yüksekti:D 

Ben 5 Tlye almıştım sanırım bir indirim vardı. Suan sitesinde 7.90 

Missha hayvanlar üzerinde test yapmıyor. 

İçeriğinde paraben, EDTA gibi zararlı maddeler bulunuyor. Bu tür zararlı maddeler yediğimiz içtiğimiz şeylerde bile fazlasıyla var yine de daha fazla kimyasalı isteyip istememek sizin tercihiniz :D
Tipik bir kağıt maske görüntüsünde, hafif ama güzel olmayan bir kokusu var. 
Ambalajında tarif ettiği gibi uyguladım. Cildimi yıkadım, tonikle hazır hale getirdim, maskeyi yüzüme taktım 15-20 dakika sonra çıkarttım. Kalan içeriği de masajla cildime yedirdim.

Pekiii memnun kaldım mı?

Maskeyi yüzüme koyduğum an ciddi serinlik hissettim, e tabi normal canıım dedim. Hafif bir gıdıklanma başladı olur öyle şey dedim. Fakat sonra bildiğiniz yüzüm yanmaya başladı aşırı alerjik bir tepki gibi değil ancak baya baya yüzüm yanıyor ve sızlıyordu :)
Yine de sonuna kadar beklettim 10. dakikadan sonra o his azaldı, 20. dakikanın sonunda maskeyi çıkartıp kalan içeriği yüzümün emmesini sağlarken o bölgelerde tekrar yanma oldu. Maske yüzümdeyken bir ara herhalde yüzüm kıpkırmızı oldu dökülüyor dedim.
Maskeyi çıkarttığımda şükürler olsunki bir kızarıklık ya da reaksiyon yoktu. 
Hafif yapış yapış hisseden, nemlendiriciye ihtiyaç duyan bir cilt vardı karşımda, iyi besleyememiş benim cildimi bu maske :D Nemlendiriciye bulanınca kendine geldi:) Buna rağmen berraklık, aydınlık verdiğini söyleyebilirim.
Ertesi sabah (yani bu sabah) kalktığımda burun çevremde fazlaca olan gözeneklerim her zamankinden daha fazla açıktı. (Bunun sorumlusu sadece bu maske olmayabilir, şuan hasta olmam bile bunun sebebi olabilir.)
Özetle pek bir faydasını göremediğim, tekrar almam benim cildim sevemedi dediğim bir yaprak maske idi :D 
En güzel maske 1 çay kaşığı bal ve 6 7 damla limonla hazırlanan, mis gibi doğal, aydınlatan, yumuşatan maske bence :D Yakında detaylarıyla bu maskeyi nasıl yapıp kaç dakika uyguluyorum anlatayım diyorum :D Ah finaller de gelip geçse anlatacak çok şey var :D
Kendinize iyi bakııın :))

1 yorum:

  1. tatlım blogunu yeni keşfettim:) bende yeniyim burda bloguma beklerim senide:)
    merininblogu.blogspot.com

    YanıtlaSil